Project Description

Robotyka dla najmłodszych – zajęcia adresujemy do Dzieci w wieku już od 5 lat. Z klockami LEGO® WeDo można zbudować prostsze konstrukcje robotów sterowane z wykorzystaniem przejrzystego oprogramowania w komputerze. Mamy do dyspozycji dwa rodzaje klocków LEGO®: WeDo i WeDo 2. Różnią się one tym, że WeDo 2 można sterować bez konieczności podłączenia klocków i sterownika bezpośredniego kablem z komputerem. W pracy korzystamy z licencjonowanych instrukcji RoboCAMP oraz autorstwa LEGO®.

Gdzie i kiedy prowadzimy Robotykę dla najmłodszych (z klockami LEGO® WeDo)?

Zbieramy zapisy na Rok Szkolny – zachęcamy do wypełnienia Formularza zgłoszenia!

Zajęcia z Robotyki obejmują temat:

SafariCAMP – Dzieci poznają dzieła najdoskonalszego inżyniera wszech czasów, jakim jest Matka Natura! Przyglądają się najróżniejszym zwierzętom z całego świata, w tym gorylowi, żyrafie, ważce czy żółwiowi. Potem wspólnie budują roboty starając się, aby sprawnie imitowały pierwowzory.

LEGO WeDo Robotyka
LEGO WeDo Robotyka
LEGO WeDo Robotyka

CityCAMP / DiscoveryCAMP – Dzieci budują modele nowoczesnych maszyn, poznając przy tym zasady ich działania i odkrywając fascynujący świat nauki. Wspólnie budujemy model dźwigu, śmigłowca, samolotu, kiwonu, windy, czy wozu strażackiego, a następnie programujemy je, aby jak najlepiej sprawdzały się w swoich rolach.

StarCAMP, Gwiezdne Wojny, Podbój Kosmosu – Dzieci poznają fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami Science Fiction. Razem zastanowimy się, co naukowcy osiągnęli w dziedzinie podboju kosmosu i jak światy filmu i nauki przenikają się i inspirują nawzajem. Potem wspólnie zbudujemy kosmiczne roboty i programowalne statki kosmiczne. Podczas zajęć Dzieci uczą się podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzają swoją wiedzę na temat astronomii i historii podboju Kosmosu.

LEGO Robotyka
LEGO WeDo Robotyka
LEGO WeDo Robotyka
LEGO WeDo Robotyka