Project Description

Psychoedukacja – nasze zajęcia z klockami mogą być doskonałą okazją do psychoedukacji. Przykładowo, w nawiązaniu do filmu „W głowie się nie mieści” rozmawiamy o emocjach w życiu, Dzieci z klocków budują swoją wyspę; rozmawiamy też np. o zaletach i zagrożeniach płynących z zabaw z komputerem – Dzieci za pomocą klocków obrazują historie ostrzegające przed niebezpieczeństwami wirtualnego świata. Parę filmów obrazujących wynik takich zajęć można zobaczyć w galerii filmów.

Prowadzimy również dodatkowe zajęcia w zakresie psychoedukacji.

„Przemoc w szkole – STOP!”

Bardzo byśmy chcieli, aby nasze Dziecko doświadczało zawsze i wszędzie spokoju i szacunku, aby było szczęśliwe.

Za chwilę rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego… i może się zdarzyć, że nasza pociecha spotka kogoś, kto nie rozdaje uśmiechów, a zachowuje się agresywnie. Czy to w szkole podstawowej, czy w gimnazjum…

Kupujemy wyprawkę szkolną – przybory, zeszyty, książki… Warto również wyposażyć swoje dziecko w „przybory wewnętrzne” 🙂 – metody, sposoby obrony przed agresją – wiedzę i umiejętności jak mówić STOP, w jaki sposób się bronić.


„W głowie się nie mieści” – emocje i myśli, jak sobie z nimi radzić?

Marzymy o tym, by nasze Dzieci radziły sobie w każdej sytuacji, aby wiedziały jak należy się zachować , aby reagowały adekwatnie, aby były szczęśliwe i odnosiły sukcesy. Czujemy się odpowiedzialni za edukację naszych pociech. Mamy wielu sprzymierzeńców w ich rozwoju intelektualnym… szkoła, zajęcia pozalekcyjne… A rozwój społeczno-emocjonalny? Czyli wszystkie emocje i uczucia, związane z nimi myśli i … zachowania… Jesteśmy dla naszych Dzieci wzorem, służymy im pomocą – wspólnie spędzony czas i rozmowy czynią cuda 🙂 A jednak potrzebny jest też ktoś z zewnątrz, kto pomoże odnaleźć się w niewidocznym choć realnym świecie emocji… Rozwój intelektualny – tak, ale w parze z rozwojem społeczno-emocjonalnym.

Nie czekajmy, aż nasze Dziecko będzie miało problemy z zachowaniem, z wyrażaniem uczuć czy emocji… Warsztaty psychoedukacyjne to nie kara, to nie tylko koło ratunkowe, to także element rozwoju naszych Dzieci podobnie, jak nauka pływania 🙂