Project Description

LEGO Classic

Budujemy własne konstrukcje, według zadanego tematu – z klockami LEGO® Classic.

Kreatywne budowanie dla każdego – klocki LEGO® Classic są dedykowane dla Dzieci lat 5+. Na zajęciach budujemy konstrukcje w różnych tematach: bez instrukcji składania, przy wsparciu instruktora, z małymi podpowiedziami, wedle własnego pomysłu Dzieci. Zajęcia odbywają się w grupie (max 15 osób), w obecności instruktora. Rozwijają twórcze myślenie i umiejętność pracy w grupie, ale przede wszystkim sprawiają ogromną radochę tym, którzy kochają klocki LEGO®.

Kreatywne budowanie polega na budowaniu bez instrukcji składania, a więc jest to samodzielne wymyślanie i tworzenie przez Dziecko konstrukcji do podanego tematu, np. LAS – każdy z uczestników buduje coś innego: drzewo, leśniczówkę, zwierzę, wieżę obserwacyjną, itd.

​Zajęcia z Kreatywnego budowania mogą być doskonałą okazją do psychoedukacji. Przykładowo, w nawiązaniu do filmu „W głowie się nie mieści” rozmawiamy o emocjach w życiu, Dzieci z klocków budują swoją wyspę; rozmawiamy też np. o zaletach i zagrożeniach płynących z zabaw z komputerem – Dzieci za pomocą klocków obrazują historie ostrzegające przed niebezpieczeństwami wirtualnego świata. Parę filmów obrazujących wynik takich zajęć można zobaczyć w galerii filmów.